Kuidas saada häkkeriks?


(tenor.com, 2021)


Paljud Interneti-kasutajad on huvitatud küsimusest - kuidas saada häkkeriks?Enamasti selle elukutse või hobi asjatundjate seas on: noored, noorukid, koolilapsed või üliõpilased. Kahjuks paljud neist romantiseerivad seda ametit ja esindavad ekslikult häkkereid ja seda, mida nad oma tähelepanekute põhjal teevad. Kuid nende tähelepanekud põhinevad ainult filmide ja telesarjade kangelastel. Tuleb mõista, et häkker filmis ja häkker päriselus on täiesti erinevad inimesed.

(prikols.site, 2021)

Eric S. Raymondi Hacker-HOWTO on ühe kuulsa häkkeri enda väga huvitav artikkel. See artikkel paneb kõik oma kohale ja annab lugejale täieliku sissejuhatuse selle kohta, kes on häkkerid ja mida nad teevad. See hästi tabab häkkimise vaimu. Kuid pärast selle artikli lugemist tekkis mul mitu küsimust.

Esimene küsimus, mis tekkis: „Miks liigitab autor võrgu- ja nalja programmide kirjutamise häkkerikunstiks?". Sellele küsimusele leidsin vastuse juba Google’i esimeselt lehelt. Fakt on see, et häkkerid on alati püüdnud näidata oma jõudu ja teadmisi, kirjutades erinevaid naljakaid ja huvitavaid programme. Need programmid sisaldasid enamasti lihtsaid, kahjutuid viiruseid, mis on alati olnud innukad ja huumoriga. Seega ei näita häkker mitte ainult oma sügavaid teadmisi, vaid paneb ta ka naeratama. Seda lugedes meenus mulle kohe, kuidas mu sõber 3. klassist saatis mulle arvutiprogrammi "Lõbus video". Programm ise oli hästi maskeeritud ja tundus, et avate mp4-faili, mitte exe-faili. Pärast selle programmi avamist on hiire nupud muutunud. Ja näiteks otseteel klõpsamiseks pidin vajutama vasaku asemel parempoolset nuppu. Ja kontekstimenüü avamiseks tuli vajutada parema nupu asemel vasakpoolset nuppu. 

Ja võrgu programmeerimine häkkeri mõistega on lahutamatu. Sest just tänu võrgule on häkkerid levinud, tänu arusaamisele võrgu toimimisest ja ka suurele panusele interneti arengusse.

Teine küsimus, mis ilmus, oli: "Miks enamikule häkkeritele ja tavalistele programmeerijatele Microsoft nii väga ei meeldi?". See küsimus huvitas mind juba enne artikli lugemist, kuid otsustasin seda üksikasjalikumalt uurida alles nüüd. Häkkerid vihkavad Microsofti puhul seda, et see loob kolmanda klassi tarkvara, ilma et see muretseks oma tarbijate ohutuse või heaolu pärast. Microsoft võidab lahinguid sellepärast, et see on suur ja võib inimestele üle jõu käia, mitte sellepärast, et see oleks parem. 

Pärast selle artikli lugemist sain aru, et ma ei taha häkkeriks saada. Kuna see elukutse võtab liiga kaua aega. Ja mu arust on igav. 

Комментарии

Популярные сообщения