Kaks tuntud IT- juht


Tänapäeval on IT-juht iga IT-ettevõtte väga oluline töötaja. Tema ülesannete hulka kuulub peamiselt ettevõtte IT infrastruktuuri ja infostrateegia arendamine kõrgtehnoloogial põhineva ärijuhtimise jaoks. Reeglina kuulub ta direktorite nõukogusse ja on ettevõtte esimene asepresident, kes annab aru tegevjuhile. Kõik IT-direktori otsused tehakse kõrgeimal tasemel, kuna kaasaegses maailmas on IT-tehnoloogiate areng iga ettevõtte õitsengu jaoks määrav. 
Täna räägin teile kahest kuulsast isikust, kes sellel ametikohal on.




1.  Tim Cook -  Apple 


(itzone.com.vn 2021)

Tim Cook on üks populaarsemaid ja tuntumaid tegevjuhte maailmas ning lisaks viimastele uuringutele ja küsitlustele on ta läbi aegade kõige paremini vastu võetud tegevjuht. Umbes 97 protsenti Apple’i töötajatest on temaga rahul. Seda näitajat pole veel saavutanud ükski olemasoleva korporatsiooni juht. Maailmas pole kunagi olnud ühtegi juhti, kes suudaks selliseid näitajaid saavutada. 

Tim Cook pole aga Steve Jobs. Kord küsiti Temalt: "Nii et sinust saab Jobsi asendaja?" Ta vastas siiralt: Steve Jobs on asendamatu. Aga minust võib saada vääriline järeltulija. See, et Tim Cook pole nagu Steve Jobs, on selgunud juba ammu. Ta mängib mängu oma reeglite järgi ja tal on oma strateegia ettevõtte arendamiseks. Ja see on mõistetav. Kogu tema karjääri hakatakse võrdlema Jobsi tehtuga, mistõttu on tema peamiseks ülesandeks mitte rikkuda ettevõtte mainet ja tõestada kogu maailmale, et ta tõesti väärib oma kohta Apple'i juhitoolis. 

Tim Cook on Jobsist 5 aastat noorem, ta sündis 1. novembril 1960 Alabamas asuvas Roberts Dale'i väikelinnas. 1982. aastal lõpetas Apple direktor kiitusega Auburni ülikooli tootmise juhtimise erialal. Ja 6 aastat hiljem lõpetas ta MBA kraadi Duke'i ülikooli Fukua ärikoolis, mille ta lõpetas 1988. aastal. Tim Cook ise andis ülikoolis veedetud aastatele väga tõsise tähenduse. 

Tim Cook liitus Apple'iga alles 1998. aasta märtsis ülemaailmsete operatsioonide vanemasepresidendina ning töötas hiljem ülemaailmse müügi ja operatsioonide asepresidendina. Hiljem, 24. augustil 2011, kui Steve Jobs astus tagasi, soovitades Tim Cooki tegevjuhiks, ja 25. augustil 2011 nimetati Tim Cook ametlikult Apple'i uueks tegevjuhiks.


2. Mark Zuckerberg - Facebook



(cnet.com, 2021)

Mark Zuckerberg sündis 14. mail 1984 USA-s Whitelance'is. Nagu üheksakümnendatel üles kasvanud poisile kohane, talle meeldis veeta aega tänaval erinevaid aktiivseid mänge mängides. Kuid see oli täpselt selle hetkeni, mil Markile tehti kümneaastaselt tema elu kõige olulisem kingitus. 

See kingitus oli tol ajal uus ja vapustav 1994. aasta quantex 486dx arvuti, millel oli Intel 486 protsessor. Ta oli arvutiga töötamisest nii huvitatud, et mõne kuu pärast ostis Mark kõik võimalikud programmeerimise raamatud. Iga uus lehekülg oli tema jaoks ilmutus. Kui algselt oli Markil probleeme elementaarsetele küsimustele vastuste leidmisega, siis sõna otseses mõttes aasta hiljem suutis ta hõlpsasti luua lihtsaid programme. 

15-aastaselt lõi Mark koos klassivennaga oma esimese arvutiprogrammi "Phoenix". See oli väga lihtne muusikaline programm. Arvutiprogrammi olemus seisnes selles, et ta genereeris vajalikud esitusloendid ise. Hiljem kirjutas ta ühes mõttekaaslaste foorumis programmi lühikirjelduse ja ta sai foorumis meelitavaid arvustusi. Ja mõne aja pärast jõudis see programm Microsofti kontoritesse. Seejärel pakkus Microsoft Markile, et ta ostaks programmi 10 000 dollari eest, kuid Mark keeldus, teatades, et programm ei ole müügis. Hiljem pakkus Microsoft Markile 2 000 000 dollarit, kuid Mark keeldus uuesti ja avaldas programmi veidi hiljem avalikkusele.

Arvatakse, et facebooki loomise idee tekkis Markil, kui ta õppis veel erakoolis Phillips Exeteri akadeemias. Just selles koolis anti kõigile õpilastele sisseastumisel raamat, mis sisaldas nende klassikaaslaste fotosid koos elukoha koordinaatide ja kontaktidega. Ja õpilased nimetasid seda raamatut naljatamisi Facebookiks. Juba sellise raamatu olemasolu oli mugav. Kuid raamatul oli üks probleem. Kõik kontaktid olid paberil ja kui kellelgi oli ootamatult klassikaaslaste kontakte vaja, siis tuli tükk aega raamatu lehti lapata. Ja siis mõtles Mark: "Mis siis, kui luua programm, milles kogu see teave on juba olemas ja kontaktide otsimine toimub ees- ja perekonnanime sisestamise teel". See idee realiseeriti Mark Harvardis viibimise ajal. Siis oli eesmärgiks luua veebileht, millelt saaks lisaks kontaktide otsimisele ka suhelda, fotosid avaldada, kommentaare kirjutada jne. Saidi arendamisel osales veel kolm inimest: Eduardo Saverin, Chris Huss ja Dustin Maskovits. Ja mõne aja pärast, 4. veebruaril 2004, sündis Facebook.

Ma ei saa mainimata jätta, et kõige rohkem skandaale oli Facebooki sotsiaalvõrgustikuga. Alates isikuandmete lekitamisest kuni rahapesu ja piraatluseni.


Võtsin infot:

https://goo.su/8vnZ



Комментарии

Популярные сообщения