Kõige olulisemad it-lahendused viimase 30 aasta jooksul

Meie maailm on väga dünaamiline ja iga päev leiutavad inimesed midagi uut. Kasulikud leiutised on peamiselt suunatud inimeste elu lihtsustamisele, ja see aitab üldiselt kaasa edusammudele. 2010-ndad, 2000-ndad ja 1990-ndad tõid meid päris palju väga kasulikke ja huvitavaid leiutisi. Tänases blogis räägin teile kõige kasulikumatest leiutistest.


1. VR 

 

( 123rf.com )

Virtuaalreaalsus on tehniliste vahendite abil loodud maailm, mis edastatakse inimestele puudutus-, nägemis- ja kuulmismeele kaudu. Virtuaalse reaalsuse mõte on aju petta ja panna sind uskuma, et maailm sinu ümber on tõeline, kuigi see pole nii.

Esimesed VR-prillid koos ülejäänud süsteemiga ilmusid 1962. aastal, kui Morton Heilig esitles mitut andurit sisaldava simulaatori esimest prototüüpi, mida ta nimetas "Sensorama".



( researchgate.net )

Kuni 1990 ndateni lõid virtuaalse reaalsuse eranditult teadlased ja teaduslikel eesmärkidel. Sellised süsteemid olid väga kallid ja tavalistele inimestele kättesaamatud. Neid kasutati meditsiinis, lennunduses ja töötati välja sõjaväe prototüübid. Kuid meelelahutustööstuses pole olnud ühtegi edukat projekti. Kõik need olid kahjumlikud kuni 2012. aastani. 

Täna on asjad teisiti. Virtuaalse
reaalsuse seadmed on muutunud tavainimeste seas väga populaarseks. Virtuaalreaalsuse kiivreid toodavad suured IT -ettevõtted, nagu Sony Valve Nintendo ja teised. Nende kiivrite jaoks antakse välja tohutul hulgal mänge ja rakendusi.


2. iPad



                                                (https://www.wired.com/)

Tahvelarvuti loomise idee sai alguse Steve Jobsilt juba 2000. aastate keskel. Kuid õunainseneride tööhõive projektid ipod touch ja iphone lubasid selle rakendamist alustada ja valmis seadme vabastada alles 2010. aastaks. Nii ilmus esimene iPad, vaheühendus sülearvuti ja 9,7 tolli diagonaaliga multitouch ekraaniga nutitelefoni vahel. Esimesel iPadil oli 1 gigahertsine ühetuumaline Apple a4 protsessor ja 256 megabaiti muutmälu.

3. Windows 7




( microsoft.com )

Windows 7,  ehh.., kui palju meeldivaid aistinguid minus tekib, kui sellest OS -ist kuulen. Mäletan, kui olin veel väike laps, kui vanaisa tuli meile diskiga külla ja ütles, et nüüd installib ta meie arvutisse uue operatsioonisüsteemi. Olin siis väga üllatunud, kui kiire ja kui ilus see on. Mäletan ka seda, kuidas töötasin isegi meie trepikojas arvutitehnikuna ja käisin seda operatsioonisüsteemi oma naabritele installimas. 

See meistriteos sündis 22. juulil 2009. Ja see tuli müüki alles 23. oktoobril 2009.
Windows 7 puhul pandi põhirõhk optimeerimisele - tuum jäi sisuliselt samaks, NT 6, muutus ka välimus pisut ja mis kõige tähtsam - süsteeminõuded kasvasid väga pisut: kui Vista nõudis 800 MHz sagedusega protsessorit ja 512 MB muutmälu, siis 7 vajas 1 GHz protsessorit ja 1 GB muutmälu. Teine oluline omadus - Microsoft tõi lõpuks DirectX -i meelde, avaldades oma 11. versiooni - osutus nii heaks, et seda kasutatakse mängudes siiani ja tegelikult oli see esimene DX -i versioon, mis osutus oluliselt paremaks kui OpenGL ja tegelikult mattis selle lauaarvutimängude jaoks.

Allikad:


Комментарии

Популярные сообщения