Kaks tehnoloogiat Interneti ajaloost mis on tänaseks juba kadunud

Uute tehnoloogiate nii kiire arengu perioodil on lihtne unustada tehnoloogiad, traditsioonid ja programmid, mida kasutasime alles paar aastat tagasi, kuid mis on tänapäeval oma populaarsuse kaotanud. 

Oma tänases blogis olen kogunud 2 tehnoloogiat, mis on vananenud ja igapäevaelust täielikult või osaliselt välja tõrjutud.

1. ICQ

( mel.fm )


Programmi esimene versioon nägi maailma juba 1996. aastal. Esialgu viis arenduse läbi 4 -liikmeline Iisraeli programmeerijate rühm. Aasta jooksul pärast selle olemasolu jõudis kliendi tellijate arv 4 miljoni kasutajani. Seetõttu hakkas programmi vastu huvi tundma Ameerika suurim pakkuja Aol. ja ostsis selle 1998 aastal.

Aja jooksul on ICQ -st saanud kõige populaarsem sõnumitooja. Näiteks 2005. aastal jõudis kasutajate koguarv 500 miljoni piirini, kuid aja jooksul hakkas olukord muutuma. ICQ -le andis tõsise löögi mõnda aega aktiivselt populaarsust koguvad sotsiaalvõrgustikud, paljud hakkasid seal suhtlema. Samuti ei olnud paljud kasutajad rahul sõnumite lisamisega reklaamidele. ICQ langus oli dramaatiline. 2009. aasta detsembris oli ICQ -l 51 miljonit aktiivset kasutajat ja vaid aasta hiljem, 2010. aasta detsembris - vaid 33 miljonit.

Tänapäeval on sõnumitooja endiselt olemas, kuid seda kasutavad peamiselt old-school*i kasutajad.





2. Diskett


( pikabu.ru )


Disketi ajalugu ulatub aastasse 1967. Elektroonikainsener Alan Sugar kes töötas seejärel IBMis, tegi ettepaneku luua uus andmekandja, mis põhineb kangapatjadega kaitstud magnetkilel. Saadud keskkonda, mille läbimõõt on 8 tolli või 20 sentimeetrit, nimetati "disketiks". See oli sõnade "disk" ja "kassett" liit. 1971. aastal hakkas IBM tootma nende jaoks selliseid diskette ja kettaseadmeid. 8-tollised disketid olid pole uuesti kirjutatav ja sisaldas ainult 70 kilobaiti andmeid. Neid kasutati süsteemi püsivara värskendamiseks IBM superarvutites. 1984. aastal Apple hakkab oma Macides kasutama 3,5-tolliseid diskette. Ja 1987. aastal said need disketid kõigi arvutite standardiks. Tavaliselt paigaldati kaks sellist draivi, mille MS-DOS süsteem tuvastas tähtedega A ja B. Järgnevad seadmed, näiteks kõvakettad, mida siis peeti vastuvõetamatuks luksuseks, olid juba tähistatud tähtedega C ja D ning nii edasi. See traditsioon jätkub tänapäevani. Loomulikult pole tänapäevastes arvutites disketiseadmeid, kuid Windowsiga süsteemiketas on ikkagi tähistatud tähega C. Diskett tehnoloogilisest seisukohast on aja jooksul vananenud. Seetõttu lõpetati 2010. aastal disketite masstootmine. Disketid asendati kõvaketaste kõvaketaste ja SSD -dega, samuti mälupulkade ja muude teabe salvestamise vahenditega.


Allikad : 

Комментарии

Популярные сообщения